فروشگاه اینترنتی کالای خواب بیسه نا

مزیت مموری فوم ها

مزیت‌ مموری فوم‌ها: مموری فوم محصولی است که از ماده ای شیمیایی به نام پلی اورتان ساخته می‌شود، پلی اورتان‌هایی که در ساخت مموری فوم استفاده می‌شود باید چگالی(تراکم) بالا و انعطاف‌پذیری کم داشته باشند تا مموری فوم کارآیی خود را داشته باشد و تفاوت آن با دیگر فوم‌ها مشهود باشد…

۱۴۰۱ شنبه ۲۰ فروردين
324 بازدید
مزیت مموری فوم ها

مزیت‌ مموری فوم‌ها

مموری فوم محصولی است که از ماده ای شیمیایی به نام پلی اورتان ساخته می‌شود، پلی اورتان‌هایی که در ساخت مموری فوم استفاده می‌شود باید چگالی(تراکم) بالا و انعطاف‌پذیری کم داشته باشند تا مموری فوم کارآیی خود را داشته باشد و تفاوت آن با دیگر فوم‌ها مشهود باشد.

اولین بار در ناسا

فضانوردان بعد از خارج شدن ازجو زمین به دلیل نبودن هوا  بین مهره‌های ستون فقراتشان فاصله ایجاد می‌شد و هنگام بازگشت به زمین  ستون فقرات فضانوردان به حالت اولیه برنمی‌گشت و سبب فلج شدن آنها می‌شد. این اتفاق سبب شد که مرکز توسعه و تحقیق ناسا به دنبال حل این مشکل برود، سرانجام در سال 1966 میلادی آنها توانستند مموری فوم را بسازند و این مشکل را برطرف کردند.

ویژگی مهم مموری فوم

ویژگی مهم مموری فوم‌ها این است که وقتی جسمی روی آن قرار می‌گیرد کاملا به شکل جسم در می‌آیند که این ویژگی مموری فوم باعث می‌شود تا نیروی کم‌تری به جسم وارد شود. پس گزینه مناسبی برای پوشش روی تشک‌ها می‌باشند.

کاربرد آن در ساخت تشک

یکی از اولین کاربردهای مموری فوم بعد از استفاده در لباس فضانوردان، ساخت انواع تشک و بالشت می‌باشد. استفاده از مموری فوم در ساخت تشک یکی از مهم‌ترین کاربردهای مموری فوم است که از ابتدا تا به الان مورد تایید پزشکان ارتوپد نیز است. زیرا با ساختار بدن انسان سازگار اند و به هنگام خواب از تمام مفاصل گردن و ستون فقرات محافظت می کند.