فروشگاه اینترنتی کالای خواب بیسه نا

خواب و بارداری

خواب و بارداری خوابیدن روی شکم در دوران بارداری آسان نیست. اگر قبل از بارداری عادت به خوابیدن روی شکم داشتید در دوران بارداری به اجبار به این دلیل که سایز شکم درحال افزایش است، باید نحوه خوابیدن خود را تغییر دهید. اکثر مادران این سوال را می‌پرسند که بهترین حالت خواب در بارداری چه حالتی است؟ پس از ماه پنجم بارداری خوابیدن روی پشت قطعا خوب نیست. احتمالا متوجه شده‌اید…،

۱۴۰۱ شنبه ۲۰ فروردين
296 بازدید
خواب و بارداری

خواب و بارداری

خوابیدن روی شکم در دوران بارداری آسان نیست. اگر قبل از بارداری عادت به خوابیدن روی شکم داشتید در دوران بارداری به اجبار به این دلیل که سایز شکم درحال افزایش است، باید نحوه خوابیدن خود را تغییر دهید.

اکثر مادران این سوال را می‌پرسند که بهترین حالت خواب در بارداری چه حالتی است؟

پس از ماه پنجم بارداری خوابیدن روی پشت قطعا خوب نیست. احتمالا متوجه شده‌اید، زمانیکه به پشت خوابیده‌اید تنفس برای شما دشوار شده است، زیرا شکم روی روده‌ها فشار وارد می‌کند. این موقعیت خوابیدن نیز می‌تواند منجر به مشکلات شکمی شود.

بهترین حالت خواب در بارداری، خوابیدن به پهلو است زیرا برای جنین نیز ایمن است. برای مادر نیز به دلیل بزرگی شکم سبب راحتی بیشتری می‌شود.

پزشکان معتقدند بهتر است روی پهلوی چپ بخوابید. این وضعیت سبب تقویت گردش خون شده و مواد مغذی را آسان تر به جفت تحویل می دهد. به هرحال خوابیدن روی هر دو پهلو بهترین حالت خواب در بارداری تلقی می‌شود.

برای حمایت بیشتر شکم و کمر یک بالش زیر شکم  یا بین دو زانو بگذارید. می‌توانید بالش مخصوص بارداری تهیه کرده یا از همان بالش‌های اضافی منزل استفاده کنید. گذاشتن بالش زیر شکم از چرخش مادر روی شکم جلوگیری کرده و به پهلو خوابیدن کمک می کند.

برای تنگی نفس یک بالش زیر پهلو قرار دهید تا قفسه سینه بالاتر قرار گیرد.

برای سوزش سردل با کمک یک بالش اضافه سر خود را نسبت به بدن بالاتر بگذارید. این روش باعث عدم جریان اسید معده درون مری می‌شود.

اگر هنگام خواب ناخودآگاه روی شکم یا پشت می‌خوابید، نگران نباشید. به جای اینکه هر چند دقیقه بیدار شده و به حالت پهلو بخوابید، اجازه دهید بدنتان در موقعیتی که راحت‌تر است قرار گیرد. شما در حال حاضر بسیار به خواب آرام نیاز دارید زیرا پس از تولد نوزادتان زمان کافی برای خواب نداشته و باید به فکر تغذیه شبانه نوزاد خود باشید.